Nasza oferta

Nasza oferta Sanatorium Uzdrowiskowe "CHEMIK" w Dusznikach-Zdroju oferuje do wykorzystania swoją bazę hotelowo-leczniczą do organizacji turnusów rehabilitacyjnych, pobytów sanatoryjnych. Ponadto oferujemy również wczasy, szkolenia, narady, spotkania integracyjne, wycieczki, turnusy świąteczne oraz pobyty weekendowe.

Profil działalnościProfilem naszej działalności leczniczo - rehabilitacyjnej są schorzenia całego układu pokarmowego, dróg oddechowych; narządu ruchu w sensie zarówno rehabilitacji pourazowej (poruszanie się z zachowaniem własnej zdolności) jak i zmiany reumatyczno - zwyrodnieniowe.

SanatoriumDobre efekty uzyskujemy również w przypadku schorzeń układu krążenia o stabilnym przebiegu, w leczeniu anemii hypochronicznej oraz zaburzeń nerwicowych. Mamy przeszło 50 letnią tradycję i doświadczenie w działalności profilaktyczno-leczniczej na rzecz pacjentów z zawodowym narażeniem na czynniki ryzyka. Bezpośrednie sąsiedztwo miejskich obiektów sportowych (korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, koszykówki) stwarzają dobre warunki do aktywnego wypoczynku, co stanowi bardzo istotną pomoc w procesach rehabilitacji.

Charakterystyka klimatu i terenuDuszniki-Zdrój są znanym uzdrowiskiem położonym w Kotlinie Kłodzkiej na wysokości ok. 620 m. n. p. m.: tutejszy klimat porównywany jest przez klimatologów z podalpejskim. Istnieją tu naturalne złoża wód mineralnych tzw. szczawy wodorowęglanowe, wapniowo - sodowe, magnezowe, żelaziste, które są wykorzystywane w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, chorób przemiany materii jak dna, otyłość, kamica żółciowa, cukrzyca, a także w chorobach układu oddechowego i schorzeń ginekologicznych.

Dodatkowe atuty i atrakcjePrzepiękna okolica z wieloma atrakcjami, trasami turystycznymi, znakomite warunki narciarskie zimą, latem Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, bogata oferta wycieczek krajowych i zagranicznych (Praga, Wiedeń) stanowią o dodatkowych atutach wypoczynku i rehabilitacji. Dworek ChopinaNa terenie ok. 12.000 m2 zlokalizowany jest budynek sanatoryjny, tereny do leżakowania i gimnastyki rekreacyjnej oraz zadaszona wiata do organizowania imprez na świeżym powietrzu.

SanatoriumBudynek sanatoryjny posiada 129 miejsc, w pokojach 1, 2 i wieloosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Posiadamy jadalnię, bazę zabiegową na miejscu, gabinet kosmetyczny i masażu „PASJA”, saunę, salę konferencyjną na 30 miejsc, salę zabaw dla dzieci, Internet w budynku.

Pośredniczymy w organizacji wycieczek po Kotlinie Kłodzkiej i za granicę. Organizujemy czas wolny w zależności od indywidualnych oczekiwań gości.

Polecamy przejażdżki konne i bryczkami, "Ciuchcią" na trasie Polanica-Zdrój - Duszniki-Zdrój, spacery i wycieczki piesze.

Bliskość Stacji Sportów Zimowych - Zieleńca jest dodatkową atrakcją.Muzeum PapiernictwaSanatorium stanowi doskonała bazę wypoczynkową dla rodzin dzieci i młodzieży a także wspaniałą bazę wypadową do atrakcyjnych szlaków turystycznych. Wyśmienita domowa kuchnia, rodzinna atmosfera i życzliwy personel spowoduje, ze pobyt u nas będzie wyjątkowy.